Şömine Nedir?

Şömine geçmiş zamanlarda ısınma amaçlı kullanılırken günümüzde tuğla, taş veya metalden yapılmış dekor amaçlı kullanılan bir yapıdır. Şömineler oluşturdukları rahatlatıcı ortam ve odayı ısıtmak amacıyla kullanılır. Şömine tarihini incelediğimizde, bir konutu ısıtmak, yemek pişirmek veya evsel kullanım için suyu ısıtmak için kullanılmıştır. Bir şömine taş veya tuğla ile çevrelenmiş, ateşin yandığı hazne,  bir ocak, bir baca vinci, ızgara, lento ve lento çubuğu, damper, duman odası, boğaz, baca ve baca filtresinden oluşur.

Evinizde gürül gürül yanan şöminenize bakarken.. Salonda derin bir sessizlik var.. Var da ondan, şöminede adeta kutsal bir raks töreni sunan alevlere, yanarken çıkardıkları o enfes müzik eşlik ediyor.. Düzensiz patlamalar.. Düzensiz çıtırtılar.. Düzensiz, bir hareketi asla ötekine benzemeyen bir alev dansı ve bunca düzensizlikten çıkan muhteşem esrar.. Muhteşem güzellik içinizi ısıtacak ve sizlere muhteşem bir şölen sağlayacaktır.

Şömine denince akla gelen ilk marka Aksu Şömine olarak sektörümüzde 30. Yılımızla hızla devam etmekteyiz. Evlerinizde, ofis ortamlarınızda balkon, salon, teras ve bahçe gibi mekanlarda yüzlerce çeşit şöminelerimizin içerisinden beğendiğiniz modeller hakkında bilgi almak için www.aksusomine.com internet adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Siz tercihinizi yapın, hayallerinizi biz gerçekleştirelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir